This timetable is linked directly to the University on-line room bookings system. For technical reasons some events may not currently be displayed, for example events taking place in departmentally owned rooms.

Semester 1 = Weeks 1-12
Semester 2 = Weeks 20-27, 31-34

Please note these are the 'standard University weeks' for most undergraduate teaching. Please check with your Department if your Programme has an alternative start date.

Please follow the link from the week numbers to see the dates for each week of the academic year.

  • Additionally, many tutorials, seminars and practicals offer a choice of sessions. Please contact the department to confirm these options.

Unit Code Unit Title Group Activity Day Start Time End Time University Weeks Room No (Where Known) Room Name (Where Known) Location (Where Known) Lecturer/Staff Contact
MLT01025 Catalan Beginner 2 LAB Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 JW-501 JW - Hub 5 (10) Jessop West Masdeu Canellas,Pol
MLT01025 Catalan Beginner 2 SEM Tuesday 16:00 17:00 30, 34-37 JB-G03 Ensemble Room 1 (32) Jessop Building Masdeu Canellas,Pol
MLT01027 Catalan Intermediate 2 LAB Thursday 15:00 16:00 30, 34-35, 37 HI-C40 Hicks - LT B (50) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT01027 Catalan Intermediate 2 LAB Thursday 15:00 16:00 36 HI-D12 Hicks - LT 4 (52) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT01027 Catalan Intermediate 2 SEM Wednesday 11:00 13:00 30, 34-35, 37 BA-ELG07 Seminar Room ELG07 (16) Bartolome House Masdeu Canellas,Pol
MLT01027 Catalan Intermediate 2 SEM Wednesday 11:00 13:00 36 HI-F20 Hicks - F20 (40) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT01029 Czech Beginner 2 SEM Tuesday 12:00 13:00 30, 34-37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Bohlman,Aaron
MLT01029 Czech Beginner 2 LAB Wednesday 09:00 10:00 30, 34-37 JW-114 JW - Hub 1 (10) Jessop West Bohlman,Aaron
MLT01029 Czech Beginner 2 SEM Thursday 09:00 11:00 30, 34-37 JW-317 JW - Hub 3 (10) Jessop West Knittl,Ludek
MLT01031 Czech Intermediate 2 LAB Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 GR301-B19 Seminar Room B19 - Not for meetings 301 Glossop Road Knittl,Ludek
MLT01031 Czech Intermediate 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F38 Hicks - F38 (40) Hicks Building Knittl,Ludek
MLT01033 Dutch Beginner 2 SEM Friday 15:00 16:00 30, 34-37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building De Ceuster,Filip
MLT01033 Dutch Beginner 2 Lab1 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 HI-F24 Hicks - F24 (40) Hicks Building De Ceuster,Filip
MLT01033 Dutch Beginner 2 Lab2 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 HI-I12 Hicks - I12 (14) Hicks Building De Ceuster,Filip
MLT01033 Dutch Beginner 2 SEM Tuesday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street De Ceuster,Filip
MLT01033 Dutch Beginner 2 SEM Tuesday 13:00 15:00 35-36 38MS-201 201 - Classroom 10 (20) 38 Mappin Street De Ceuster,Filip
MLT01035 Dutch Intermediate 2 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 JB-207 Seminar Room 207 (12) Jessop Building De Ceuster,Filip
MLT01035 Dutch Intermediate 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 30, 34-37 38MS-105 105 - Classroom 9 (20) 38 Mappin Street De Ceuster,Filip
MLT01037 French Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34, 37 9MS-G12 Seminar Room G12 (24) 9 Mappin Street Paul,Aude
MLT01037 French Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Friday 10:00 11:00 35 PLB-E06 PLB - Design Studio 2 - E06 (40) Pam Liversidge Building Paul,Aude
MLT01037 French Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Friday 10:00 11:00 36 PLB-D07 PLB - Design Studio 1 - D07 (24) Pam Liversidge Building Paul,Aude
MLT01037 French Beginner Intensive 2 1b SEM Tuesday 14:00 16:00 30, 34-37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Paul,Aude
MLT01037 French Beginner Intensive 2 2b SEM Wednesday 11:00 12:00 30, 34, 37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Paul,Aude
MLT01037 French Beginner Intensive 2 2b SEM Wednesday 11:00 12:00 35-36 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Paul,Aude
MLT01037 French Beginner Intensive 2 Lab1 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 9MS-G13 Seminar Room G13 (21) 9 Mappin Street Sansinena,Aurore
MLT01037 French Beginner Intensive 2 1a SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 FC-F02a Seminar Room F02a (22) Firth Court Sansinena,Aurore
MLT01037 French Beginner Intensive 2 2a SEM Wednesday 10:00 11:00 30, 34-37 DB-D17a Seminar Room D17a (20) Dainton Building Sansinena,Aurore
MLT01039 French Intermediate Intensive 2 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT01039 French Intermediate Intensive 2 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT01039 French Intermediate Intensive 2 SEM Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 9MS-G12 Seminar Room G12 (24) 9 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT01041 German Beginner Intensive 2 Lab1 LAB Thursday 11:00 12:00 30, 34-37 9MS-124 Seminar Room 124 (21) 9 Mappin Street Auer,Franziska
MLT01041 German Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Thursday 15:00 16:00 30, 37 9MS-124 Seminar Room 124 (21) 9 Mappin Street Auer,Franziska
MLT01041 German Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Thursday 15:00 16:00 34 DB-C12c Seminar Room C12c (24) Dainton Building Auer,Franziska
MLT01041 German Beginner Intensive 2 SEM Tuesday 11:00 12:00 30, 34, 36 DB-C12c Seminar Room C12c (24) Dainton Building Auer,Franziska
MLT01041 German Beginner Intensive 2 SEM Tuesday 11:00 12:00 35, 37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Auer,Franziska
MLT01041 German Beginner Intensive 2 SEM Wednesday 14:00 16:00 30, 34-37 JB-215 Seminar Room 215 (32) Jessop Building Auer,Franziska
MLT01043 German Intermediate Intensive 2 LAB Thursday 11:00 12:00 30, 34-37 BA-BB15a Seminar Room BB15a (40) Bartolome House Vogt,Jutta
MLT01043 German Intermediate Intensive 2 SEM Tuesday 09:00 11:00 30, 34-37 38MS-101 101 - Classroom 7 (20) 38 Mappin Street Vogt,Jutta
MLT01043 German Intermediate Intensive 2 SEM Wednesday 12:00 13:00 30, 34, 36-37 38MS-101 101 - Classroom 7 (20) 38 Mappin Street Vogt,Jutta
MLT01043 German Intermediate Intensive 2 SEM Wednesday 12:00 13:00 35 9MS-G14 Seminar Room G14 (48) 9 Mappin Street Vogt,Jutta
MLT01045 Russian Beginner Intensive 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 JW-339 JW - Seminar Room 8 (24) Jessop West Sadovina,Irina
MLT01045 Russian Beginner Intensive 2 Lab1 LAB Thursday 09:00 10:00 30, 34-37 38MS-G05 G05 - Classroom 4 (20) 38 Mappin Street Sadovina,Irina
MLT01045 Russian Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 38MS-G05 G05 - Classroom 4 (20) 38 Mappin Street Sadovina,Irina
MLT01045 Russian Beginner Intensive 2 SEM Tuesday 15:00 17:00 30, 34-37 JB-G04 Ensemble Room 2 (28) Jessop Building Sadovina,Irina
MLT01047 Russian Intermediate 2 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Filosofova,Tanya
MLT01047 Russian Intermediate 2 SEM Thursday 11:00 12:00 30 HI-F20 Hicks - F20 (40) Hicks Building Filosofova,Tanya
MLT01047 Russian Intermediate 2 SEM Thursday 11:00 12:00 34 RRB-A85 Seminar Room A85 (27) Richard Roberts Building Filosofova,Tanya
MLT01047 Russian Intermediate 2 SEM Thursday 11:00 12:00 35-36 PC-B57b Seminar Room B57b (30) Portobello Centre Filosofova,Tanya
MLT01047 Russian Intermediate 2 SEM Thursday 11:00 12:00 37 BROAD-F125 BROAD - LT 8 (36) Broad Lane Block Filosofova,Tanya
MLT01047 Russian Intermediate 2 SEM Tuesday 15:00 17:00 30, 34, 36-37 9MS-G14 Seminar Room G14 (48) 9 Mappin Street Filosofova,Tanya
MLT01047 Russian Intermediate 2 SEM Tuesday 15:00 17:00 35 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Filosofova,Tanya
MLT01049 Russian Advanced 2 LAB Thursday 16:00 17:00 30, 34-37 38MS-101 101 - Classroom 7 (20) 38 Mappin Street Filosofova,Tanya
MLT01049 Russian Advanced 2 SEM Wednesday 12:00 14:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Filosofova,Tanya
MLT01051 Russian Higher Advanced 2 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 HI-F41 Hicks - F41 (40) Hicks Building Sadovina,Irina
MLT01051 Russian Higher Advanced 2 SEM Monday 14:00 16:00 30, 34, 37 38MS-105 105 - Classroom 9 (20) 38 Mappin Street Sadovina,Irina
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 Lab1 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 PC-B59b Seminar Room B59b (30) Portobello Centre Mesa Torres,Diana
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34, 37 38MS-G05 G05 - Classroom 4 (20) 38 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 Lab2 LAB Friday 13:00 14:00 35-36 38MS-101 101 - Classroom 7 (20) 38 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 Lab3 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 1a SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 HI-D12 Hicks - LT 4 (52) Hicks Building Mesa Torres,Diana
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 2a SEM Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 2b SEM Thursday 16:00 17:00 30, 34-37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT01053 Spanish Beginner Intensive 2 1b SEM Tuesday 10:00 12:00 30, 34-37 GR301-B19 Seminar Room B19 - Not for meetings 301 Glossop Road Mesa Torres,Diana
MLT01055 Spanish Intermediate Intensive 2 Lab1 LAB Friday 09:00 10:00 30, 34-37 JW-G03 JW - Seminar Room G03 (24) Jessop West Puig Pardos,Maria
MLT01055 Spanish Intermediate Intensive 2 Lab2 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 PC-B59a Seminar Room B59a (30) Portobello Centre Puig Pardos,Maria
MLT01055 Spanish Intermediate Intensive 2 SEM Monday 09:00 10:00 30, 34, 37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT01055 Spanish Intermediate Intensive 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 30, 34-37 9MS-G12 Seminar Room G12 (24) 9 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT101B French Beginner 1 (SPR) Lab3 LAB Friday 09:00 10:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Keribin,Estelle
MLT101B French Beginner 1 (SPR) Lab4 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Keribin,Estelle
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-F24 Hicks - F24 (40) Hicks Building Keribin,Estelle
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 2 SEM Tuesday 12:00 13:00 36 DB-C12c Seminar Room C12c (24) Dainton Building Keribin,Estelle
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 3 SEM Tuesday 10:00 12:00 30, 34, 36-37 JB-G03 Ensemble Room 1 (32) Jessop Building Keribin,Estelle
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 3 SEM Tuesday 10:00 12:00 35 DB-C12c Seminar Room C12c (24) Dainton Building Keribin,Estelle
MLT101B French Beginner 1 (SPR) Lab5 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Paul,Aude
MLT101B French Beginner 1 (SPR) Lab6 LAB Friday 15:00 16:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Paul,Aude
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 5 SEM Wednesday 11:00 13:00 30, 34, 37 BA-BG03 Seminar Room BG03 (20) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 5 SEM Wednesday 11:00 13:00 35 HI-F41 Hicks - F41 (40) Hicks Building Perney,Mathilde
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 5 SEM Wednesday 11:00 13:00 36 BA-DB09 Seminar Room DB09 (24) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 1 SEM Monday 14:00 16:00 30, 34, 37 GR301-B19 Seminar Room B19 - Not for meetings 301 Glossop Road Sansinena,Aurore
MLT101B French Beginner 1 (SPR) Lab7 LAB Thursday 15:00 16:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Sansinena,Aurore
MLT101B French Beginner 1 (SPR) Lab1 LAB Tuesday 16:00 17:00 30, 34-35, 37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Sansinena,Aurore
MLT101B French Beginner 1 (SPR) Lab1 LAB Tuesday 16:00 17:00 36 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Sansinena,Aurore
MLT101B French Beginner 1 (SPR) 1 SEM Tuesday 10:00 12:00 35 HI-F35 Hicks - F35 (20) Hicks Building Sansinena,Aurore
MLT102 French Beginner 2 Lab1 LAB Tuesday 17:00 18:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Paul,Aude
MLT102 French Beginner 2 Lab2 LAB Wednesday 16:00 17:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Paul,Aude
MLT102 French Beginner 2 Lab5 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 1 SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-F20 Hicks - F20 (40) Hicks Building Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 Lab3 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 Lab4 LAB Thursday 16:00 17:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 1 SEM Tuesday 12:00 14:00 35 RC-2040_B John Pemberton LT B (40) Regent Court Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 1 SEM Tuesday 12:00 14:00 36 RC-2040_A John Pemberton LT A (48) Regent Court Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 4 SEM Wednesday 14:00 16:00 30, 34, 37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building Romegoux,Denis
MLT102 French Beginner 2 4 SEM Wednesday 14:00 16:00 35-36 BROAD-F125 BROAD - LT 8 (36) Broad Lane Block Romegoux,Denis
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) Lab6 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Hoyo Sánchez,Irene
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 3 SEM Tuesday 16:00 18:00 30, 34, 37 38MS-105 105 - Classroom 9 (20) 38 Mappin Street Hoyo Sánchez,Irene
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 3 SEM Tuesday 16:00 18:00 35-36 BROAD-F128 BROAD - LT 9 (36) Broad Lane Block Hoyo Sánchez,Irene
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-H20 Hicks - LT 11 (30) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) Lab5 LAB Thursday 16:00 17:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) Lab1 LAB Tuesday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 4 SEM Tuesday 12:00 14:00 30, 34-37 RRB-A84 Seminar Room A84 (24) Richard Roberts Building Masdeu Canellas,Pol
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) Lab2 LAB Friday 15:00 16:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Puig Pardos,Maria
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) Lab7 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Puig Pardos,Maria
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 5 SEM Wednesday 14:00 16:00 30, 34, 37 38MS-105 105 - Classroom 9 (20) 38 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 5 SEM Wednesday 14:00 16:00 35 9MS-122 Seminar Room 122 (24) 9 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 5 SEM Wednesday 14:00 16:00 36 PLB-D07 PLB - Design Studio 1 - D07 (24) Pam Liversidge Building Puig Pardos,Maria
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) 1 SEM Monday 12:00 14:00 30, 34, 37 38MS-105 105 - Classroom 9 (20) 38 Mappin Street Sirera Trull,Minerva
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) Lab3 LAB Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Sirera Trull,Minerva
MLT103B Spanish Beginner 1 (SPR) Lab4 LAB Thursday 09:00 10:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Sirera Trull,Minerva
MLT104 Spanish Beginner 2 Lab4 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Hoyo Sánchez,Irene
MLT104 Spanish Beginner 2 1 SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-201 201 - Classroom 10 (20) 38 Mappin Street Hoyo Sánchez,Irene
MLT104 Spanish Beginner 2 Lab2 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Hoyo Sánchez,Irene
MLT104 Spanish Beginner 2 Lab3 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Hoyo Sánchez,Irene
MLT104 Spanish Beginner 2 4 SEM Wednesday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Hoyo Sánchez,Irene
MLT104 Spanish Beginner 2 4 SEM Wednesday 13:00 15:00 35-36 DB-D17h Seminar Room D17h - Graduate Research Centre (40) Dainton Building Hoyo Sánchez,Irene
MLT104 Spanish Beginner 2 Lab5 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Santiago,Ana
MLT104 Spanish Beginner 2 Lab6 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Santiago,Ana
MLT104 Spanish Beginner 2 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F28 Hicks - F28 (40) Hicks Building Santiago,Ana
MLT104 Spanish Beginner 2 3 SEM Wednesday 10:00 12:00 30, 34-37 38MS-201 201 - Classroom 10 (20) 38 Mappin Street Santiago,Ana
MLT105B German Beginner 1 (SPR) 1 SEM Monday 11:00 13:00 30, 34, 37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Fernandez Navas,Engracia
MLT105B German Beginner 1 (SPR) Lab1 LAB Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Fernandez Navas,Engracia
MLT105B German Beginner 1 (SPR) 2 SEM Wednesday 11:00 13:00 35-36 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Hilton,Andrew
MLT105B German Beginner 1 (SPR) Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Strutt,Megan
MLT105B German Beginner 1 (SPR) Lab4 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Strutt,Megan
MLT105B German Beginner 1 (SPR) 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 DIA-G04 DIA - Workroom 1 - G04 (68) Diamond Strutt,Megan
MLT105B German Beginner 1 (SPR) Lab2 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Strutt,Megan
MLT105B German Beginner 1 (SPR) 3 SEM Wednesday 14:00 16:00 30, 34, 37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Strutt,Megan
MLT105B German Beginner 1 (SPR) 3 SEM Wednesday 14:00 16:00 35 RRB-A85 Seminar Room A85 (27) Richard Roberts Building Strutt,Megan
MLT105B German Beginner 1 (SPR) 3 SEM Wednesday 14:00 16:00 36 HI-H20 Hicks - LT 11 (30) Hicks Building Strutt,Megan
MLT106 German Beginner 2 Lab1 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Hilton,Andrew
MLT106 German Beginner 2 Lab2 LAB Thursday 11:00 12:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Hilton,Andrew
MLT106 German Beginner 2 2 SEM Tuesday 13:00 15:00 30, 34-37 38MS-105 105 - Classroom 9 (20) 38 Mappin Street Hilton,Andrew
MLT106 German Beginner 2 3 SEM Wednesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F28 Hicks - F28 (40) Hicks Building Hilton,Andrew
MLT106 German Beginner 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Micke,Marina
MLT106 German Beginner 2 Lab4 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Micke,Marina
MLT106 German Beginner 2 1 SEM Wednesday 14:00 16:00 30, 34-37 BROAD-F128 BROAD - LT 9 (36) Broad Lane Block Micke,Marina
MLT107B Italian Beginner 1 (SPR) 1 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 BA-BB15a Seminar Room BB15a (40) Bartolome House Brighi,Alessia
MLT107B Italian Beginner 1 (SPR) Lab1 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Brighi,Alessia
MLT107B Italian Beginner 1 (SPR) Lab3 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Brighi,Alessia
MLT107B Italian Beginner 1 (SPR) Lab2 LAB Wednesday 16:00 17:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Brighi,Alessia
MLT107B Italian Beginner 1 (SPR) 2 SEM Wednesday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Brighi,Alessia
MLT107B Italian Beginner 1 (SPR) 2 SEM Wednesday 13:00 15:00 35-36 HI-F28 Hicks - F28 (40) Hicks Building Brighi,Alessia
MLT108 Italian Beginner 2 Lab3 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Ferrarese,Anna
MLT108 Italian Beginner 2 1 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-H05 Hicks - LT 9 (47) Hicks Building Ferrarese,Anna
MLT108 Italian Beginner 2 3 SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 9MS-G03 Seminar Room G03 (27) 9 Mappin Street Marcon,Laura
MLT108 Italian Beginner 2 Lab1 LAB Thursday 15:00 16:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Marcon,Laura
MLT108 Italian Beginner 2 Lab2 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Marcon,Laura
MLT108 Italian Beginner 2 Lab4 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Marcon,Laura
MLT108 Italian Beginner 2 2 SEM Wednesday 15:00 17:00 30, 34, 37 HI-F35 Hicks - F35 (20) Hicks Building Marcon,Laura
MLT108 Italian Beginner 2 2 SEM Wednesday 15:00 17:00 35-36 HI-F24 Hicks - F24 (40) Hicks Building Marcon,Laura
MLT109B Arabic Beginner 1(SPR) Lab1 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Amaniana,Samia
MLT109B Arabic Beginner 1(SPR) Lab2 LAB Thursday 11:00 12:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Amaniana,Samia
MLT109B Arabic Beginner 1(SPR) SEM Wednesday 15:00 17:00 30, 34-37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Amaniana,Samia
MLT110 Arabic Beginner 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-H05 Hicks - LT 9 (47) Hicks Building Amaniana,Samia
MLT110 Arabic Beginner 2 Lab1 LAB Wednesday 12:00 13:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Amaniana,Samia
MLT110 Arabic Beginner 2 Lab2 LAB Wednesday 18:00 19:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Amaniana,Samia
MLT116B Latin Beginner 2 SEM Monday 17:00 18:30 30, 34, 37 BA-BB06 Seminar Room BB06 (24) Bartolome House Ferrarese,Anna
MLT116B Latin Beginner 2 SEM Thursday 17:00 18:30 30, 34-37 HI-F28 Hicks - F28 (40) Hicks Building Ferrarese,Anna
MLT133 Portuguese Beginner 2 Lab2 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34, 37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Fleming,Diva
MLT133 Portuguese Beginner 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 BA-BB06 Seminar Room BB06 (24) Bartolome House Fleming,Diva
MLT133 Portuguese Beginner 2 Lab1 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Fleming,Diva
MLT133 Portuguese Beginner 2 SEM Wednesday 10:00 11:00 30, 34-37 9MS-122 Seminar Room 122 (24) 9 Mappin Street Fleming,Diva
MLT152 French Post-Beginner 2 Lab3 LAB Friday 15:00 16:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Romegoux,Denis
MLT152 French Post-Beginner 2 Lab4 LAB Friday 16:00 17:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Romegoux,Denis
MLT152 French Post-Beginner 2 1 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F20 Hicks - F20 (40) Hicks Building Romegoux,Denis
MLT152 French Post-Beginner 2 Lab1 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Romegoux,Denis
MLT152 French Post-Beginner 2 2 SEM Wednesday 10:00 12:00 30, 34-37 9MS-124 Seminar Room 124 (21) 9 Mappin Street Romegoux,Denis
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 Lab2 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Castillo,Anabel
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 Lab3 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34, 36-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Castillo,Anabel
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 Lab3 LAB Friday 12:00 13:00 35 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Castillo,Anabel
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 1 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-F41 Hicks - F41 (40) Hicks Building Castillo,Anabel
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 Lab1 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Castillo,Anabel
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 2 SEM Wednesday 14:00 16:00 30, 34, 37 RRB-A84 Seminar Room A84 (24) Richard Roberts Building Castillo,Anabel
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 2 SEM Wednesday 14:00 16:00 35 RRB-B79 Seminar Room B79 (44) Richard Roberts Building Castillo,Anabel
MLT154 Spanish Post-Beginner 2 2 SEM Wednesday 14:00 16:00 36 RRB-B79 Seminar Room B79 (44) Richard Roberts Building Castillo,Anabel
MLT156 German Post-Beginner 2 Lab2 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34, 37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Hilton,Andrew
MLT156 German Post-Beginner 2 Lab2 LAB Friday 14:00 15:00 35 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Hilton,Andrew
MLT156 German Post-Beginner 2 Lab2 LAB Friday 14:00 15:00 36 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Hilton,Andrew
MLT156 German Post-Beginner 2 1 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 BA-BG03 Seminar Room BG03 (20) Bartolome House Hilton,Andrew
MLT156 German Post-Beginner 2 Lab1 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 IC-302 Computer Room 3.02 (32) Information Commons Hilton,Andrew
MLT156 German Post-Beginner 2 2 SEM Wednesday 14:00 16:00 30, 34, 37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Hilton,Andrew
MLT156 German Post-Beginner 2 2 SEM Wednesday 14:00 16:00 35-36 DB-C12c Seminar Room C12c (24) Dainton Building Hilton,Andrew
MLT158 Polish Beginner 2 SEM Monday 17:00 18:30 30, 34, 37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building Drobnik-Rogers,Justyna
MLT158 Polish Beginner 2 SEM Thursday 18:30 20:00 30, 34-37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building Drobnik-Rogers,Justyna
MLT202 French Intermediate 2 Lab1 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Perney,Mathilde
MLT202 French Intermediate 2 Lab4 LAB Friday 09:00 10:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Perney,Mathilde
MLT202 French Intermediate 2 2 SEM Monday 16:00 18:00 30, 34, 37 DB-C12c Seminar Room C12c (24) Dainton Building Perney,Mathilde
MLT202 French Intermediate 2 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 35 JW-401 JW - Hub 4 (10) Jessop West Perney,Mathilde
MLT202 French Intermediate 2 3 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-H10 Hicks - LT 10 (50) Hicks Building Perney,Mathilde
MLT202 French Intermediate 2 Lab2 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Perney,Mathilde
MLT202 French Intermediate 2 1 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Sansinena,Aurore
MLT202 French Intermediate 2 Lab3 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Sansinena,Aurore
MLT202 French Intermediate 2 1 SEM Tuesday 10:00 12:00 36 HI-F38 Hicks - F38 (40) Hicks Building Sansinena,Aurore
MLT204 Spanish Intermediate 2 Lab3 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-35, 37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Fuentetaja,Jose
MLT204 Spanish Intermediate 2 Lab3 LAB Friday 13:00 14:00 36 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Fuentetaja,Jose
MLT204 Spanish Intermediate 2 1 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 BA-ELG06 Seminar Room ELG06 (20) Bartolome House Fuentetaja,Jose
MLT204 Spanish Intermediate 2 Lab2 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Fuentetaja,Jose
MLT204 Spanish Intermediate 2 Lab1 LAB Wednesday 16:00 17:00 30, 34-37 HI-G29 Hicks - Computer Room G29 (24) Hicks Building Fuentetaja,Jose
MLT204 Spanish Intermediate 2 2 SEM Wednesday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Fuentetaja,Jose
MLT204 Spanish Intermediate 2 2 SEM Wednesday 13:00 15:00 35 BA-DB07 Seminar Room DB07 (42) Bartolome House Fuentetaja,Jose
MLT204 Spanish Intermediate 2 2 SEM Wednesday 13:00 15:00 36 PC-B59a Seminar Room B59a (30) Portobello Centre Fuentetaja,Jose
MLT206 German Intermediate 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-E08 Hicks - LT 6 (82) Hicks Building Vogt,Jutta
MLT206 German Intermediate 2 Lab2 LAB Thursday 09:00 10:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Vogt,Jutta
MLT206 German Intermediate 2 SEM Tuesday 12:00 14:00 35 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Vogt,Jutta
MLT206 German Intermediate 2 Lab1 LAB Wednesday 16:00 17:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Vogt,Jutta
MLT206 German Intermediate 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 36 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Vogt,Jutta
MLT208 Italian Intermediate 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 BA-DB07 Seminar Room DB07 (42) Bartolome House Marcon,Laura
MLT208 Italian Intermediate 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 35 BA-BG03 Seminar Room BG03 (20) Bartolome House Marcon,Laura
MLT208 Italian Intermediate 2 Lab1 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Marcon,Laura
MLT216 Spanish Higher Intermediate 2 Lab2 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34, 37 PC-B59a Seminar Room B59a (30) Portobello Centre Fuentetaja,Jose
MLT216 Spanish Higher Intermediate 2 Lab2 LAB Friday 11:00 12:00 35-36 DB-D17h Seminar Room D17h - Graduate Research Centre (40) Dainton Building Fuentetaja,Jose
MLT216 Spanish Higher Intermediate 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F35 Hicks - F35 (20) Hicks Building Fuentetaja,Jose
MLT216 Spanish Higher Intermediate 2 Lab1 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building Fuentetaja,Jose
MLT221 French Placement Preparation SEM Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 38MS-G02 G02 - Classroom 2 (20) 38 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT223 Spanish Placement Preparation SEM Tuesday 16:00 17:00 30, 34, 36-37 JW-114 JW - Hub 1 (10) Jessop West Sirera Trull,Minerva
MLT223 Spanish Placement Preparation SEM Tuesday 16:00 17:00 35 JW-114 JW - Hub 1 (10) Jessop West Sirera Trull,Minerva
MLT226 French Higher Intermediate 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F24 Hicks - F24 (40) Hicks Building Cassou,Sylvie
MLT226 French Higher Intermediate 2 Lab1 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 38MS-G02 G02 - Classroom 2 (20) 38 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT247 Italian Intermediate Accelerated SEM Friday 15:00 17:00 30, 34-37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Ferrarese,Anna
MLT247 Italian Intermediate Accelerated SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-G05 G05 - Classroom 4 (20) 38 Mappin Street Ferrarese,Anna
MLT247 Italian Intermediate Accelerated LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 GR301-C7 Language Laboratory/PC Room C7 (26) 301 Glossop Road Ferrarese,Anna
MLT247 Italian Intermediate Accelerated SEM Wednesday 10:00 12:00 35 BBOARD Blackboard Delivery Online Ferrarese,Anna
MLT254 German Higher Intermediate 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-D12 Hicks - LT 4 (52) Hicks Building Fernandez Navas,Engracia
MLT254 German Higher Intermediate 2 Lab1 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 38MS-201 201 - Classroom 10 (20) 38 Mappin Street Fernandez Navas,Engracia
MLT254 German Higher Intermediate 2 SEM Wednesday 17:00 19:00 35-36 HI-D12 Hicks - LT 4 (52) Hicks Building Fernandez Navas,Engracia
MLT258 Polish Intermediate 2 SEM Monday 18:30 20:00 30, 34, 37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building Drobnik-Rogers,Justyna
MLT258 Polish Intermediate 2 SEM Thursday 17:00 18:30 30, 34-37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building Drobnik-Rogers,Justyna
MLT261 French Advanced 2 Lab5 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 RRB-A84 Seminar Room A84 (24) Richard Roberts Building Blood,Manuella
MLT261 French Advanced 2 Lab6 LAB Friday 11:00 12:00 30 DB-D17h Seminar Room D17h - Graduate Research Centre (40) Dainton Building Blood,Manuella
MLT261 French Advanced 2 Lab6 LAB Friday 11:00 12:00 34-37 RRB-B79 Seminar Room B79 (44) Richard Roberts Building Blood,Manuella
MLT261 French Advanced 2 1 SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 HI-K14 Hicks - K14 (54) Hicks Building Blood,Manuella
MLT261 French Advanced 2 4 SEM Tuesday 11:00 13:00 30, 34-37 38MS-201 201 - Classroom 10 (20) 38 Mappin Street Blood,Manuella
MLT261 French Advanced 2 1 SEM Wednesday 13:00 15:00 36 BBOARD Blackboard Delivery Online Blood,Manuella
MLT261 French Advanced 2 Lab2 LAB Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 BA-DB09 Seminar Room DB09 (24) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT261 French Advanced 2 Lab3 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 BA-DB09 Seminar Room DB09 (24) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT261 French Advanced 2 3 SEM Tuesday 13:00 15:00 30, 34, 37 38MS-201 201 - Classroom 10 (20) 38 Mappin Street Perney,Mathilde
MLT261 French Advanced 2 3 SEM Tuesday 13:00 15:00 35 BA-DB07 Seminar Room DB07 (42) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT261 French Advanced 2 3 SEM Tuesday 13:00 15:00 36 PLB-D06 PLB - Design Studio 1 - D06 (40) Pam Liversidge Building Perney,Mathilde
MLT261 French Advanced 2 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 BA-BLG06 Seminar Room BLG06 (24) Bartolome House Zbinden,Karine
MLT261 French Advanced 2 Lab1 LAB Thursday 16:00 17:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Zbinden,Karine
MLT261 French Advanced 2 Lab4 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Zbinden,Karine
MLT263 Spanish Advanced 2 Lab4 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34-37 BA-BLG06 Seminar Room BLG06 (24) Bartolome House Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 1 SEM Monday 11:00 13:00 30, 34, 37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 Lab2 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 1 SEM Thursday 09:00 11:00 35 PC-B59a Seminar Room B59a (30) Portobello Centre Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 Lab1 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-F35 Hicks - F35 (20) Hicks Building Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 4 SEM Wednesday 11:00 13:00 30, 34, 37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 4 SEM Wednesday 11:00 13:00 35 PLB-E06 PLB - Design Studio 2 - E06 (40) Pam Liversidge Building Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 4 SEM Wednesday 11:00 13:00 36 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Castillo,Anabel
MLT263 Spanish Advanced 2 Lab5 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Hoyo Sánchez,Irene
MLT263 Spanish Advanced 2 2 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-F28 Hicks - F28 (40) Hicks Building Hoyo Sánchez,Irene
MLT263 Spanish Advanced 2 Lab3 LAB Thursday 16:00 17:00 30, 34-37 38MS-105 105 - Classroom 9 (20) 38 Mappin Street Hoyo Sánchez,Irene
MLT263 Spanish Advanced 2 3 SEM Tuesday 12:00 14:00 30, 34, 36-37 9MS-124 Seminar Room 124 (21) 9 Mappin Street Hoyo Sánchez,Irene
MLT263 Spanish Advanced 2 3 SEM Tuesday 12:00 14:00 35 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Hoyo Sánchez,Irene
MLT263 Spanish Advanced 2 2 SEM Wednesday 16:00 18:00 36 HI-H20 Hicks - LT 11 (30) Hicks Building Hoyo Sánchez,Irene
MLT265 German Advanced 2 1 SEM Monday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-K14 Hicks - K14 (54) Hicks Building Micke,Marina
MLT265 German Advanced 2 Lab2 LAB Thursday 13:00 14:00 30, 34-37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Micke,Marina
MLT265 German Advanced 2 Lab3 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 JB-G04 Ensemble Room 2 (28) Jessop Building Micke,Marina
MLT265 German Advanced 2 Lab1 LAB Wednesday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-F41 Hicks - F41 (40) Hicks Building Micke,Marina
MLT265 German Advanced 2 3 SEM Wednesday 11:00 13:00 30, 34, 37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Micke,Marina
MLT265 German Advanced 2 3 SEM Wednesday 11:00 13:00 35 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Micke,Marina
MLT265 German Advanced 2 3 SEM Wednesday 11:00 13:00 36 HI-F38 Hicks - F38 (40) Hicks Building Micke,Marina
MLT267 Italian Advanced 2 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Brighi,Alessia
MLT267 Italian Advanced 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-K14 Hicks - K14 (54) Hicks Building Brighi,Alessia
MLT273 Portuguese Intermediate 2 SEM Monday 14:00 16:00 30, 34, 37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Fleming,Diva
MLT273 Portuguese Intermediate 2 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Fleming,Diva
MLT280B French Project Advanced 2 SEM Tuesday 13:00 14:00 30, 34-37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Sansinena,Aurore
MLT281B Spanish Project Advanced 2 SEM Thursday 14:00 15:00 30, 34-36 JW-280b JW - Seminar Room 1 (12) Jessop West Sirera Trull,Minerva
MLT281B Spanish Project Advanced 2 SEM Thursday 14:00 15:00 37 JW-317 JW - Hub 3 (10) Jessop West Sirera Trull,Minerva
MLT308 Polish Advanced 2 SEM Monday 12:00 14:00 30, 34, 37 JB-215 Seminar Room 215 (32) Jessop Building Drobnik-Rogers,Justyna
MLT308 Polish Advanced 2 LAB Thursday 15:00 16:00 30, 34-37 JW-215 JW - Hub 2 (10) Jessop West Drobnik-Rogers,Justyna
MLT308 Polish Advanced 2 SEM Thursday 14:00 15:00 35-36 JW-317 JW - Hub 3 (10) Jessop West Drobnik-Rogers,Justyna
MLT311 French Higher Advanced 2 Lab4 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Blood,Manuella
MLT311 French Higher Advanced 2 1 SEM Monday 09:00 11:00 30, 34, 37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Blood,Manuella
MLT311 French Higher Advanced 2 Lab1 LAB Thursday 11:00 12:00 30 HI-F24 Hicks - F24 (40) Hicks Building Blood,Manuella
MLT311 French Higher Advanced 2 Lab1 LAB Thursday 11:00 12:00 34-37 HI-F24 Hicks - F24 (40) Hicks Building Blood,Manuella
MLT311 French Higher Advanced 2 Lab2 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Blood,Manuella
MLT311 French Higher Advanced 2 3 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F41 Hicks - F41 (40) Hicks Building Blood,Manuella
MLT311 French Higher Advanced 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 30, 34, 37 38MS-201 201 - Classroom 10 (20) 38 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT311 French Higher Advanced 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 35 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT311 French Higher Advanced 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 36 38MS-101 101 - Classroom 7 (20) 38 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT311 French Higher Advanced 2 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 30, 34, 37 9MS-123 Seminar Room 123 (18) 9 Mappin Street Cassou,Sylvie
MLT311 French Higher Advanced 2 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 35 RRB-A84 Seminar Room A84 (24) Richard Roberts Building Cassou,Sylvie
MLT311 French Higher Advanced 2 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 36 HI-F28 Hicks - F28 (40) Hicks Building Cassou,Sylvie
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 Lab1 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Fuentetaja,Jose
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 Lab2 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 RRB-B81 Seminar Room B81 (50) Richard Roberts Building Fuentetaja,Jose
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 30, 34, 37 9MS-G13 Seminar Room G13 (21) 9 Mappin Street Fuentetaja,Jose
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 35 DIA-G04 DIA - Workroom 1 - G04 (68) Diamond Fuentetaja,Jose
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 36 BA-BB15a Seminar Room BB15a (40) Bartolome House Fuentetaja,Jose
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 Lab4 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Sirera Trull,Minerva
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 Lab5 LAB Friday 15:00 16:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Sirera Trull,Minerva
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 1 SEM Monday 09:00 11:00 30, 34, 37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Sirera Trull,Minerva
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 Lab3 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-F38 Hicks - F38 (40) Hicks Building Sirera Trull,Minerva
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 3 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34, 37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building Sirera Trull,Minerva
MLT313 Spanish Higher Advanced 2 3 SEM Tuesday 17:00 19:00 35-36 DB-D17h Seminar Room D17h - Graduate Research Centre (40) Dainton Building Sirera Trull,Minerva
MLT315 German Higher Advanced 2 Lab2 LAB Friday 14:00 15:00 30, 34-37 9MS-123 Seminar Room 123 (18) 9 Mappin Street Fernandez Navas,Engracia
MLT315 German Higher Advanced 2 Lab3 LAB Friday 15:00 16:00 30, 34-37 9MS-122 Seminar Room 122 (24) 9 Mappin Street Fernandez Navas,Engracia
MLT315 German Higher Advanced 2 1 SEM Monday 14:00 16:00 30, 34, 37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Fernandez Navas,Engracia
MLT315 German Higher Advanced 2 Lab1 LAB Thursday 16:00 17:00 30, 34-37 PC-B51a Seminar Room B51a (16) Portobello Centre Fernandez Navas,Engracia
MLT315 German Higher Advanced 2 2 SEM Tuesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-D12 Hicks - LT 4 (52) Hicks Building Fernandez Navas,Engracia
MLT317 Italian Higher Advanced 2 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 HI-H05 Hicks - LT 9 (47) Hicks Building Ferrarese,Anna
MLT317 Italian Higher Advanced 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 30, 34-37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Ferrarese,Anna
MLT317 Italian Higher Advanced 2 LANGSUP Wednesday 13:00 14:00 30, 35-36 JB-117 Seminar Room 117 (32) Jessop Building Marcon,Laura
MLT320B French Project Higher Advanced 2 SEM Tuesday 13:00 14:00 30, 34-37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Sansinena,Aurore
MLT322B German Project Higher Advanced 2 SEM Tuesday 12:00 13:00 35 JB-G04 Ensemble Room 2 (28) Jessop Building Micke,Marina
MLT351 French Proficient 2 LANGSUP Friday 12:00 13:00 30, 34-35 RRB-A84 Seminar Room A84 (24) Richard Roberts Building Perney,Mathilde
MLT351 French Proficient 2 2 SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 BA-EG03 Seminar Room EG03 (48) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT351 French Proficient 2 2 SEM Monday 13:00 15:00 35-36 BA-DB07 Seminar Room DB07 (42) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT351 French Proficient 2 Lab1 LAB Wednesday 15:00 16:00 30, 34-37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Perney,Mathilde
MLT351 French Proficient 2 Lab2 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34, 37 9MS-G03 Seminar Room G03 (27) 9 Mappin Street Zbinden,Karine
MLT351 French Proficient 2 Lab2 LAB Friday 11:00 12:00 35-36 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Zbinden,Karine
MLT351 French Proficient 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 30, 37 9MS-122 Seminar Room 122 (24) 9 Mappin Street Zbinden,Karine
MLT351 French Proficient 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 34 BROAD-F125 BROAD - LT 8 (36) Broad Lane Block Zbinden,Karine
MLT351 French Proficient 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 35-36 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Zbinden,Karine
MLT351 French Proficient 2 1 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 PC-B59a Seminar Room B59a (30) Portobello Centre Zbinden,Karine
MLT351 French Proficient 2 1 SEM Thursday 13:00 15:00 35-36 BA-BB15a Seminar Room BB15a (40) Bartolome House Zbinden,Karine
MLT353 Spanish Proficient 2 Lab3 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 PC-B51 Seminar Room B51 (30) Portobello Centre Mesa Torres,Diana
MLT353 Spanish Proficient 2 1 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 9MS-G12 Seminar Room G12 (24) 9 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT353 Spanish Proficient 2 Lab1 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT353 Spanish Proficient 2 Lab4 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34, 36-37 PC-B59b Seminar Room B59b (30) Portobello Centre Puig Pardos,Maria
MLT353 Spanish Proficient 2 2 SEM Monday 15:00 17:00 30, 34, 37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT353 Spanish Proficient 2 3 SEM Tuesday 16:00 18:00 30, 34, 37 38MS-G05 G05 - Classroom 4 (20) 38 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT353 Spanish Proficient 2 3 SEM Tuesday 16:00 18:00 35-36 MAPP-LT15 Lecture Theatre 15 (40) Mappin - Mining Block Puig Pardos,Maria
MLT353 Spanish Proficient 2 Lab2 LAB Wednesday 12:00 13:00 30, 34-37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT355 German Proficient 2 1 SEM Monday 15:00 17:00 30, 34, 37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Auer,Franziska
MLT355 German Proficient 2 Lab1 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Auer,Franziska
MLT355 German Proficient 2 Lab2 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 JW-G03 JW - Seminar Room G03 (24) Jessop West Auer,Franziska
MLT355 German Proficient 2 LANGSUP Tuesday 12:00 13:00 30, 35, 37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Auer,Franziska
MLT355 German Proficient 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 30, 34, 37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Auer,Franziska
MLT355 German Proficient 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 35 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Auer,Franziska
MLT355 German Proficient 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 36 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Auer,Franziska
MLT355 German Proficient 2 Lab3 LAB Wednesday 09:00 10:00 30, 34-37 JW-202 JW - Seminar Room 2 (15) Jessop West Auer,Franziska
MLT360B French Project Proficient 2 SEM Tuesday 13:00 14:00 30, 34-37 38MS-G09 G09 - Classroom 6 (20) 38 Mappin Street Sansinena,Aurore
MLT904 Russian Beginner 2 Lab2 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 IC-402 Computer Room 4.02 (24) Information Commons Filosofova,Tanya
MLT904 Russian Beginner 2 Lab1 LAB Thursday 17:00 18:00 30, 34-37 HI-G39A Hicks - Computer Room G39A (30) Hicks Building Filosofova,Tanya
MLT904 Russian Beginner 2 SEM Wednesday 17:00 19:00 30, 34-37 HI-F38 Hicks - F38 (40) Hicks Building Filosofova,Tanya
MLT905 Portuguese Higher Advanced 2 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 9MS-124 Seminar Room 124 (21) 9 Mappin Street Fleming,Diva
MLT905 Portuguese Higher Advanced 2 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Fleming,Diva
MLT906 Catalan Higher Advanced 2 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-35, 37 DB-D17a1 Seminar Room D17a1 (10) Dainton Building Masdeu Canellas,Pol
MLT906 Catalan Higher Advanced 2 LAB Thursday 10:00 11:00 36 HI-F20 Hicks - F20 (40) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT906 Catalan Higher Advanced 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 30 HI-K17 Language Laboratory (K17) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT906 Catalan Higher Advanced 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 34-35, 37 BA-ELG07 Seminar Room ELG07 (16) Bartolome House Masdeu Canellas,Pol
MLT906 Catalan Higher Advanced 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 36 HI-I12 Hicks - I12 (14) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT907 Czech Higher Advanced 2 SEM Monday 11:00 13:00 30, 34-37 BA-ELG07 Seminar Room ELG07 (16) Bartolome House Knittl,Ludek
MLT907 Czech Higher Advanced 2 LAB Thursday 11:00 12:00 30, 34-37 JW-215 JW - Hub 2 (10) Jessop West Knittl,Ludek
MLT907 Czech Higher Advanced 2 SEM Wednesday 10:00 11:00 35-36 JW-114 JW - Hub 1 (10) Jessop West Knittl,Ludek
MLT908 Dutch Higher Advanced 2 Lab2 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building De Ceuster,Filip
MLT908 Dutch Higher Advanced 2 SEM Tuesday 16:00 18:00 30, 34-37 9MS-122 Seminar Room 122 (24) 9 Mappin Street De Ceuster,Filip
MLT908 Dutch Higher Advanced 2 Lab1 LAB Wednesday 12:00 13:00 30, 34-37 HI-F35 Hicks - F35 (20) Hicks Building De Ceuster,Filip
MLT910 Russian Proficient 2 LANGSUP Thursday 12:00 13:00 30 BROAD-F128 BROAD - LT 9 (36) Broad Lane Block Filosofova,Tanya
MLT910 Russian Proficient 2 LANGSUP Thursday 12:00 13:00 35, 37 BROAD-F128 BROAD - LT 9 (36) Broad Lane Block Filosofova,Tanya
MLT910 Russian Proficient 2 LAB Friday 15:00 16:00 30, 34-37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Sadovina,Irina
MLT910 Russian Proficient 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 30, 35-36 HI-H20 Hicks - LT 11 (30) Hicks Building Sadovina,Irina
MLT910 Russian Proficient 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 34 PLB-E06 PLB - Design Studio 2 - E06 (40) Pam Liversidge Building Sadovina,Irina
MLT910 Russian Proficient 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 37 RRB-A84 Seminar Room A84 (24) Richard Roberts Building Sadovina,Irina
MLT915 Portuguese Advanced 2 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 9MS-124 Seminar Room 124 (21) 9 Mappin Street Fleming,Diva
MLT915 Portuguese Advanced 2 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Fleming,Diva
MLT916 Catalan Advanced 2 LAB Thursday 10:00 11:00 30, 34-35, 37 DB-D17a1 Seminar Room D17a1 (10) Dainton Building Masdeu Canellas,Pol
MLT916 Catalan Advanced 2 LAB Thursday 10:00 11:00 36 HI-F20 Hicks - F20 (40) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT916 Catalan Advanced 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 30 HI-K17 Language Laboratory (K17) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT916 Catalan Advanced 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 34-35, 37 BA-ELG07 Seminar Room ELG07 (16) Bartolome House Masdeu Canellas,Pol
MLT916 Catalan Advanced 2 SEM Wednesday 09:00 11:00 36 HI-I12 Hicks - I12 (14) Hicks Building Masdeu Canellas,Pol
MLT917 Czech Advanced 2 SEM Monday 11:00 13:00 30, 34-37 BA-ELG07 Seminar Room ELG07 (16) Bartolome House Knittl,Ludek
MLT917 Czech Advanced 2 LAB Thursday 11:00 12:00 30, 34-37 JW-215 JW - Hub 2 (10) Jessop West Knittl,Ludek
MLT917 Czech Advanced 2 SEM Wednesday 10:00 11:00 35-36 JW-114 JW - Hub 1 (10) Jessop West Knittl,Ludek
MLT918 Dutch Advanced 2 Lab2 LAB Friday 13:00 14:00 30, 34-37 HI-F30 Hicks - F30 (20) Hicks Building De Ceuster,Filip
MLT918 Dutch Advanced 2 SEM Tuesday 16:00 18:00 30, 34-37 9MS-122 Seminar Room 122 (24) 9 Mappin Street De Ceuster,Filip
MLT918 Dutch Advanced 2 Lab1 LAB Wednesday 12:00 13:00 30, 34-37 HI-F35 Hicks - F35 (20) Hicks Building De Ceuster,Filip
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 Lab3 LAB Friday 12:00 13:00 30, 34-37 PC-B51 Seminar Room B51 (30) Portobello Centre Mesa Torres,Diana
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 1 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 9MS-G12 Seminar Room G12 (24) 9 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 Lab1 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Mesa Torres,Diana
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 Lab4 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34, 36-37 PC-B59b Seminar Room B59b (30) Portobello Centre Puig Pardos,Maria
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 2 SEM Monday 15:00 17:00 30, 34, 37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 3 SEM Tuesday 16:00 18:00 30, 34, 37 38MS-G05 G05 - Classroom 4 (20) 38 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 3 SEM Tuesday 16:00 18:00 35-36 MAPP-LT15 Lecture Theatre 15 (40) Mappin - Mining Block Puig Pardos,Maria
MLT926 Spanish Higher Proficient 2 Lab2 LAB Wednesday 12:00 13:00 30, 34-37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Puig Pardos,Maria
MLT928 Russian Higher Proficient 2 LAB Friday 15:00 16:00 30, 34-37 38MS-104 104 - Classroom 8 (20) 38 Mappin Street Sadovina,Irina
MLT928 Russian Higher Proficient 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 30, 35-36 HI-H20 Hicks - LT 11 (30) Hicks Building Sadovina,Irina
MLT928 Russian Higher Proficient 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 34 PLB-E06 PLB - Design Studio 2 - E06 (40) Pam Liversidge Building Sadovina,Irina
MLT928 Russian Higher Proficient 2 SEM Tuesday 10:00 12:00 37 RRB-A84 Seminar Room A84 (24) Richard Roberts Building Sadovina,Irina
MLT930 German Higher Proficient 2 1 SEM Monday 15:00 17:00 30, 34, 37 38MS-206 206 - Classroom 12 (20) 38 Mappin Street Auer,Franziska
MLT930 German Higher Proficient 2 Lab1 LAB Thursday 12:00 13:00 30, 34-37 38MS-205 205 - Classroom 11 (20) 38 Mappin Street Auer,Franziska
MLT930 German Higher Proficient 2 Lab2 LAB Thursday 14:00 15:00 30, 34-37 JW-G03 JW - Seminar Room G03 (24) Jessop West Auer,Franziska
MLT930 German Higher Proficient 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 30, 34, 37 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Auer,Franziska
MLT930 German Higher Proficient 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 35 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Auer,Franziska
MLT930 German Higher Proficient 2 2 SEM Tuesday 14:00 16:00 36 9MS-G04 Seminar Room G04 (23) 9 Mappin Street Auer,Franziska
MLT930 German Higher Proficient 2 Lab3 LAB Wednesday 09:00 10:00 30, 34-37 JW-202 JW - Seminar Room 2 (15) Jessop West Auer,Franziska
MLT932 French Higher Proficient 2 2 SEM Monday 13:00 15:00 30, 34, 37 BA-EG03 Seminar Room EG03 (48) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT932 French Higher Proficient 2 2 SEM Monday 13:00 15:00 35-36 BA-DB07 Seminar Room DB07 (42) Bartolome House Perney,Mathilde
MLT932 French Higher Proficient 2 Lab1 LAB Wednesday 15:00 16:00 30, 34-37 38MS-G08 G08 - Classroom 5 (20) 38 Mappin Street Perney,Mathilde
MLT932 French Higher Proficient 2 Lab2 LAB Friday 11:00 12:00 30, 34, 37 9MS-G03 Seminar Room G03 (27) 9 Mappin Street Zbinden,Karine
MLT932 French Higher Proficient 2 Lab2 LAB Friday 11:00 12:00 35-36 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Zbinden,Karine
MLT932 French Higher Proficient 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 30, 37 9MS-122 Seminar Room 122 (24) 9 Mappin Street Zbinden,Karine
MLT932 French Higher Proficient 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 34 BROAD-F125 BROAD - LT 8 (36) Broad Lane Block Zbinden,Karine
MLT932 French Higher Proficient 2 Lab3 LAB Friday 10:00 11:00 35-36 PLB-E08 PLB - Design Studio 2 - E08 (24) Pam Liversidge Building Zbinden,Karine
MLT932 French Higher Proficient 2 1 SEM Monday 10:00 12:00 30, 34, 37 PC-B59a Seminar Room B59a (30) Portobello Centre Zbinden,Karine
MLT932 French Higher Proficient 2 1 SEM Thursday 13:00 15:00 35-36 BA-BB15a Seminar Room BB15a (40) Bartolome House Zbinden,Karine

Directory of Modules for this department (Calendar Supplement II)

|

Western Bank, Sheffield, S10 2TN, UK