This timetable is linked directly to the University on-line room bookings system. For technical reasons some events may not currently be displayed, for example events taking place in departmentally owned rooms.

Semester 1 = Weeks 1-12
Semester 2 = Weeks 20-27, 31-34

Please note these are the 'standard University weeks' for most undergraduate teaching. Please check with your Department if your Programme has an alternative start date.

Please follow the link from the week numbers to see the dates for each week of the academic year.

  • Additionally, many tutorials, seminars and practicals offer a choice of sessions. Please contact the department to confirm these options.

Unit Code Unit Title Group Activity Day Start Time End Time University Weeks Room No (Where Known) Location (Where Known) Lecturer/Staff Contact
COM1001 Introduction to Software Engineering TUT Wednesday 11:00 13:00 4 38MS-106 38 Mappin Street Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering 03 LAB Friday 15:00 17:00 6 DIA-202 Diamond Taylor,Ramsay
COM1001 Introduction to Software Engineering 04 LAB Friday 15:00 17:00 6 DIA-202 Diamond Taylor,Ramsay
COM1001 Introduction to Software Engineering LECT Friday 12:00 13:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Monday 15:00 16:00 20-27, 29-32 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM1001 Introduction to Software Engineering 01 LAB Monday 09:00 10:30 5 DIA-202 Diamond Taylor,Ramsay
COM1001 Introduction to Software Engineering 01 LAB Monday 09:00 11:00 8 DIA-202 Diamond Taylor,Ramsay
COM1001 Introduction to Software Engineering 02 LAB Monday 09:00 10:30 5 DIA-202 Diamond Taylor,Ramsay
COM1001 Introduction to Software Engineering 02 LAB Monday 09:00 11:00 8 DIA-202 Diamond Taylor,Ramsay
COM1001 Introduction to Software Engineering 03 LAB Monday 09:00 11:00 5 DIA-101 Diamond Mylon,Peter
COM1001 Introduction to Software Engineering LECT Monday 14:00 15:00 20-26, 30-32, 34 DIA-LT03 Diamond McMinn,Phil
COM1001 Introduction to Software Engineering 02 PRAC Monday 09:00 11:00 4 DIA-101 Diamond Mylon,Peter
COM1001 Introduction to Software Engineering A CLASS Tuesday 13:00 13:40 6-7, 9 DIA-WR2 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering B CLASS Tuesday 13:40 14:20 6-7, 9 DIA-WR2 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering C CLASS Tuesday 14:20 15:00 6-7, 9 DIA-WR2 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Tuesday 16:00 17:00 20-26, 30-34 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM1001 Introduction to Software Engineering LECT Tuesday 15:00 16:00 20-24 DIA-LT04 Diamond McMinn,Phil
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 11:00 13:00 11 Comp1-201 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 11:00 13:00 5-6, 9-10, 12 Comp1-201 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 11:00 13:00 8 Comp3-207 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 12:00 13:00 25 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 12:00 13:00 7 Comp1-201 Diamond Bogdanov,Kirill
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 12:00 14:00 26 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 12:00 14:00 32-33 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM1001 Introduction to Software Engineering COMPU Wednesday 13:00 14:00 25 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM1002 Foundations of Computer Science 02 TUT Friday 11:00 12:00 20 38MS-106 38 Mappin Street  
COM1002 Foundations of Computer Science 05 TUT Friday 09:00 10:00 20 38MS-106 38 Mappin Street  
COM1002 Foundations of Computer Science 01 TUT Thursday 09:00 10:00 9, 11 38MS-106 38 Mappin Street Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 02 TUT Thursday 09:00 10:00 9, 11 38MS-107 38 Mappin Street Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 05 TUT Thursday 11:00 12:00 4-12 38MS-G11 38 Mappin Street Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 01 TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 AT-LT02 Arts Tower Stevenson,Mark
COM1002 Foundations of Computer Science 03 TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 30-34 AT-LT01 Arts Tower  
COM1002 Foundations of Computer Science 04 TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 30-34 AT-LT02 Arts Tower  
COM1002 Foundations of Computer Science 04 TUT Thursday 11:00 12:00 9, 11 AT-LT02 Arts Tower Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 06 TUT Thursday 11:00 12:00 9, 11 AT-LT08 Arts Tower Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 02 TUT Friday 11:00 12:00 26 BA-DB13 Bartolome House  
COM1002 Foundations of Computer Science 03 TUT Thursday 09:00 10:00 4-12 BROAD-LT09 Broad Lane Block Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science LECT Tuesday 10:00 11:00 4-12 DB-LT01 Dainton Building Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science COMPU Friday 10:00 11:00 20-26, 30-34 Comp2-208 Diamond Stevenson,Mark
COM1002 Foundations of Computer Science 02 TUT Friday 11:00 12:00 30-34 DIA-WR1 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science 05 TUT Friday 09:00 10:00 21-26, 30-34 DIA-WR2 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science COMPU Thursday 08:30 10:00 12 Comp2-208 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science COMPU Thursday 08:30 10:00 12 Comp3-207 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science COMPU Thursday 08:30 10:00 6 Comp2-208 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science COMPU Thursday 08:30 10:00 6 Comp3-207 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science COMPU Thursday 08:30 11:00 12 Comp4-206 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science COMPU Thursday 08:30 11:00 6 Comp4-206 Diamond  
COM1002 Foundations of Computer Science LECT Thursday 12:00 14:00 20-26, 30-34 DIA-LT03 Diamond Stevenson,Mark
COM1002 Foundations of Computer Science 01 TUT Thursday 09:00 10:00 4-8, 10, 12 DIA-WR1 Diamond Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 02 TUT Thursday 09:00 10:00 4-8, 10, 12 DIA-WR2 Diamond Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 04 TUT Thursday 11:00 12:00 4-8, 10, 12 DIA-WR1 Diamond Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 06 TUT Thursday 11:00 11:58 4-8, 10, 12 DIA-WR2 Diamond Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science LECT Wednesday 10:00 11:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Watton,Paul
COM1002 Foundations of Computer Science 01 TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 30-34 GB-B08 Geography Building Stevenson,Mark
COM1002 Foundations of Computer Science 02 TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 HI-LT10 Hicks Building  
COM1002 Foundations of Computer Science 03 TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 HI-LTB Hicks Building  
COM1002 Foundations of Computer Science 04 TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 HI-LTD Hicks Building  
COM1002 Foundations of Computer Science 02 TUT Friday 11:00 12:00 21-25 PLB-E05 Pam Liversidge Building  
COM1003 Java Programming COMPU Friday 12:00 13:00 20, 26 Comp1-201 Diamond Clayton,Richard
COM1003 Java Programming COMPU Friday 12:00 14:00 21-25, 30-34 Comp1-201 Diamond Clayton,Richard
COM1003 Java Programming COMPU Friday 13:00 14:00 20, 26 Comp1-201 Diamond Clayton,Richard
COM1003 Java Programming COMPU Monday 14:00 15:00 4-12 Comp1-201 Diamond North,Siobhan
COM1003 Java Programming COMPU Thursday 12:00 14:00 4-12 Comp3-207 Diamond North,Siobhan
COM1003 Java Programming COMPU Tuesday 09:00 11:00 20-26, 30-34 Comp1-201 Diamond Clayton,Richard
COM1003 Java Programming COMPU Tuesday 11:00 13:00 4-12 Comp3-207 Diamond North,Siobhan
COM1003 Java Programming TUT Thursday 12:00 13:00 4-12 JW-SR01 Jessop West North,Siobhan
COM1003 Java Programming LECT Monday 15:00 16:00 4-12 SG_CHURCH St Georges Church North,Siobhan
COM1005 Machines and Intelligence LECT Tuesday 13:00 14:00 20-26, 30-34 DB-LT01 Dainton Building Green,Philip
COM1005 Machines and Intelligence B COMPU Friday 13:00 15:00 4-12 Comp3-207 Diamond Gaizauskas,Rob
COM1005 Machines and Intelligence A COMPU Thursday 16:00 18:00 4-12 Comp3-207 Diamond Gaizauskas,Rob
COM1005 Machines and Intelligence LECT Thursday 15:00 16:00 20-26, 30-34 DIA-LT01 Diamond Green,Philip
COM1005 Machines and Intelligence DROPIN Saturday 11:00 12:00 20-26, 30-34 RC-G22 Regent Court Green,Philip
COM1005 Machines and Intelligence LECT Monday 12:00 13:00 4-12 SG_CHURCH St Georges Church Gaizauskas,Rob
COM1005 Machines and Intelligence LECT Monday 16:00 17:00 4-12 SG_CHURCH St Georges Church Gaizauskas,Rob
COM1006 Devices and Networks LECT Wednesday 09:00 11:00 20-26, 30-34 DB-LT01 Dainton Building Winkler,Joab
COM1006 Devices and Networks COMPU Friday 16:00 17:00 4-12 Comp1-201 Diamond Sudholt,Dirk
COM1006 Devices and Networks LECT Friday 14:00 16:00 20-26, 30-34 DIA-LT04 Diamond Winkler,Joab
COM1006 Devices and Networks LECT Friday 15:00 16:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Sudholt,Dirk
COM1006 Devices and Networks COMPU Thursday 15:00 16:00 4-12 Comp3-207 Diamond Sudholt,Dirk
COM1006 Devices and Networks LECT Wednesday 09:00 10:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Sudholt,Dirk
COM1008 Web and Internet Technology COMPU Friday 09:00 11:00 4-12 Comp1-201 Diamond Maddock,Steve
COM1008 Web and Internet Technology LECT Thursday 10:00 11:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Maddock,Steve
COM1008 Web and Internet Technology LECT Tuesday 15:00 16:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Maddock,Steve
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 01 TUT Friday 16:00 17:00 20-26, 30-34 38MS-104 38 Mappin Street Sudholt,Dirk
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 02 TUT Friday 16:00 17:00 20-26, 28-34 38MS-105 38 Mappin Street  
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 03 TUT Friday 16:00 17:00 20-26, 28-34 38MS-205 38 Mappin Street  
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures TUT Friday 10:00 11:00 20-26, 28-34 38MS-101 38 Mappin Street Sudholt,Dirk
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 02 TUT Wednesday 11:00 12:00 20-34 38MS-206 38 Mappin Street  
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 03 TUT Thursday 10:00 11:00 20-34 9MS-122 9 Mappin Street  
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures TUT Thursday 11:00 12:00 20-34 AT-LT08 Arts Tower Sudholt,Dirk
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures LECT Monday 10:00 12:00 20-26, 30-32, 34 DIA-LT03 Diamond Sudholt,Dirk
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 01 TUT Thursday 10:00 11:00 20-34 HI-K14 Hicks Building Sudholt,Dirk
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 04 TUT Thursday 10:00 11:00 20-34 HI-LTB Hicks Building  
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 02 TUT Thursday 10:00 11:00 20-26, 30-34 IC-126 Information Commons  
COM1009 Introduction to Algorithms and Data Structures 01 TUT Wednesday 11:00 12:00 20-26, 30-34 JB-116 Jessop Building Sudholt,Dirk
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design A COMPU Monday 15:00 17:00 4-10, 12 BROAD-F110 Broad Lane Block Taylor,Ramsay
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design COMPU Friday 14:00 16:00 20, 26   Diamond North,Siobhan
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design COMPU Friday 14:00 16:00 21-25, 30-34 Comp3-207 Diamond North,Siobhan
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design A COMPU Monday 15:00 17:00 11 Comp1-201 Diamond Taylor,Ramsay
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design LECT Tuesday 10:00 11:00 20-26, 30-34 DIA-LT01 Diamond North,Siobhan
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design LECT Tuesday 14:00 15:00 4-12 DIA-LT01 Diamond Taylor,Ramsay
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design B COMPU Friday 15:00 17:00 4-12 NC_PC North Campus Taylor,Ramsay
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design COMPU Tuesday 11:00 13:00 33 NC_PC North Campus North,Siobhan
COM160 Computer Problem Solving and Object Oriented Design COMPU Tuesday 14:00 17:00 33 NC_PC North Campus North,Siobhan
COM161 Introduction to Programming and Problem Solving A COMPU Monday 15:00 17:00 4-10, 12 BROAD-F110 Broad Lane Block Taylor,Ramsay
COM161 Introduction to Programming and Problem Solving A COMPU Monday 15:00 17:00 11 Comp1-201 Diamond Taylor,Ramsay
COM161 Introduction to Programming and Problem Solving LECT Tuesday 14:00 15:00 4-12 DIA-LT01 Diamond Taylor,Ramsay
COM161 Introduction to Programming and Problem Solving B COMPU Friday 15:00 17:00 4-12 NC_PC North Campus Taylor,Ramsay
COM162 Object Oriented Design and Programming with Java COMPU Friday 14:00 16:00 20, 26 Comp1-201 Diamond  
COM162 Object Oriented Design and Programming with Java COMPU Friday 14:00 16:00 21-25, 30-34 Comp1-201 Diamond  
COM162 Object Oriented Design and Programming with Java LECT Tuesday 10:00 11:00 20-26, 30-34 DIA-LT01 Diamond North,Siobhan
COM162 Object Oriented Design and Programming with Java COMPU Tuesday 11:00 13:00 33 NC_PC North Campus North,Siobhan
COM162 Object Oriented Design and Programming with Java COMPU Tuesday 14:00 17:00 33 NC_PC North Campus North,Siobhan
COM2001 Advanced Programming Topics LECT Monday 15:00 16:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Green,Philip
COM2001 Advanced Programming Topics LECT Tuesday 09:00 11:00 20-26, 30-34 DIA-LT04 Diamond Stannett,Mike
COM2001 Advanced Programming Topics LECT Tuesday 11:00 12:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Green,Philip
COM2001 Advanced Programming Topics COMPU Wednesday 11:00 12:00 20-25 Comp1-201 Diamond Stannett,Mike
COM2001 Advanced Programming Topics LECT Wednesday 11:00 12:00 4-12 SG_CHURCH St Georges Church Green,Philip
COM2001 Advanced Programming Topics LECT Thursday 11:00 12:00 20-26, 30-34 SU-AUD Students' Union Stannett,Mike
COM2002 Human Centred Systems Design LECT Thursday 13:00 15:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Simons,Anthony
COM2002 Human Centred Systems Design LECT Wednesday 13:00 15:00 4 DIA-LT02 Diamond Bogdanov,Kirill
COM2002 Human Centred Systems Design LECT Tuesday 14:00 16:00 4-12 SG_CHURCH St Georges Church Christensen,Heidi
COM2003 Automata, Logic and Computation LECT Friday 09:00 11:00 4-12 AT-LT04 Arts Tower Bogdanov,Kirill
COM2003 Automata, Logic and Computation LECT Monday 16:00 18:00 20-26, 30-32, 34 DB-LT01 Dainton Building Struth,Georg
COM2003 Automata, Logic and Computation LECT Monday 11:00 12:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Bogdanov,Kirill
COM2003 Automata, Logic and Computation LECT Wednesday 13:00 15:00 4 DIA-LT02 Diamond Bogdanov,Kirill
COM2003 Automata, Logic and Computation D TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 28-34 HI-F41 Hicks Building  
COM2003 Automata, Logic and Computation F TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 28-34 HI-F20 Hicks Building  
COM2003 Automata, Logic and Computation G TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 28-34 HI-F24 Hicks Building  
COM2003 Automata, Logic and Computation H TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 28-34 HI-LT04 Hicks Building  
COM2003 Automata, Logic and Computation A TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 JB-116 Jessop Building Struth,Georg
COM2003 Automata, Logic and Computation B TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 28-34 JB-117 Jessop Building  
COM2003 Automata, Logic and Computation C TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 28-34 JB-215 Jessop Building  
COM2003 Automata, Logic and Computation E TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 30-34 JB-117 Jessop Building Struth,Georg
COM2004 Data Driven Computing LECT Friday 14:00 15:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Barker,Jon
COM2004 Data Driven Computing LECT Monday 13:00 15:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Barker,Jon
COM2004 Data Driven Computing COMPU Thursday 10:00 12:00 4-12 Comp1-201 Diamond Barker,Jon
COM2004 Data Driven Computing LECT Tuesday 13:00 14:00 4-12 SU-AUD Students' Union Barker,Jon
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Monday 14:00 16:00 20-24 DB-LT01 Dainton Building Walker,Dawn
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Monday 14:00 16:00 26 DB-LT01 Dainton Building Sharkey,Amanda
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Monday 14:00 16:00 31-32 DB-LT01 Dainton Building Sharkey,Amanda
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Tuesday 15:00 17:00 25-26, 30 DIA-LT04 Diamond Sharkey,Amanda
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics COMPU Wednesday 09:00 11:00 20-21, 23-24 Comp1-201 Diamond Walker,Dawn
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics COMPU Wednesday 09:00 11:00 22 Comp3-207 Diamond Walker,Dawn
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics COMPU Wednesday 09:00 12:00 31-33 Comp1-201 Diamond Moore,Roger
COM2005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Wednesday 09:00 11:00 25, 30 Comp1-201 Diamond Sharkey,Amanda
COM3001 Modelling and Simulation of Natural Systems LECT Monday 11:00 12:00 20-26, 30-32, 34 DIA-LT09 Diamond Vasilaki,Eleni
COM3001 Modelling and Simulation of Natural Systems COMPU Tuesday 13:00 14:00 20-26, 30-34 Comp2-208 Diamond  
COM3001 Modelling and Simulation of Natural Systems CLASS Tuesday 14:00 15:00 20-26, 30-34 HB-LT20 Hadfield Building  
COM3002 Human Centred Systems Design LECT Thursday 13:00 15:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Simons,Anthony
COM3002 Human Centred Systems Design LECT Tuesday 14:00 16:00 4-12 SG_CHURCH St Georges Church Christensen,Heidi
COM3004 Data Driven Computing LECT Friday 14:00 15:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Barker,Jon
COM3004 Data Driven Computing LECT Monday 13:00 15:00 4-12 DIA-LT03 Diamond Barker,Jon
COM3004 Data Driven Computing COMPU Thursday 10:00 12:00 4-12 Comp2-208 Diamond  
COM3004 Data Driven Computing LECT Tuesday 13:00 14:00 4-12 SU-AUD Students' Union Barker,Jon
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Monday 14:00 16:00 20-24 DB-LT01 Dainton Building Walker,Dawn
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Monday 14:00 16:00 26 DB-LT01 Dainton Building Sharkey,Amanda
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Monday 14:00 16:00 31-32 DB-LT01 Dainton Building Sharkey,Amanda
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Tuesday 15:00 17:00 25-26, 30 DIA-LT04 Diamond Sharkey,Amanda
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics COMPU Wednesday 09:00 11:00 20-21, 23-24 Comp3-207 Diamond  
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics COMPU Wednesday 09:00 11:00 22 Comp3-207 Diamond Walker,Dawn
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics COMPU Wednesday 09:00 12:00 31-33 Comp3-207 Diamond  
COM3005 Bio-Inspired Computing and Robotics LECT Wednesday 09:00 11:00 25, 30 Comp3-207 Diamond  
COM3110 Text Processing LECT Wednesday 11:00 12:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Stevenson,Mark
COM3110 Text Processing COMPU Thursday 09:00 10:00 4-12 Comp1-201 Diamond Gaizauskas,Rob
COM3110 Text Processing LECT Tuesday 15:00 16:00 4-12 DIA-LT05 Diamond Gaizauskas,Rob
COM3190 Theory of Distributed Systems LECT Thursday 15:00 17:00 20-26, 30-34 DIA-LT03 Diamond  
COM3190 Theory of Distributed Systems COMPU Friday 10:00 11:00 20-26, 30-34 NC_PC North Campus  
COM3240 Adaptive Intelligence COMPU Thursday 12:00 13:00 20-26, 30-34 Comp1-201 Diamond Vasilaki,Eleni
COM3240 Adaptive Intelligence LECT Thursday 09:00 11:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block Vasilaki,Eleni
COM3301 Experiencing Genesys CLASS Tuesday 15:00 17:00 4-12 CC-C11 Cathedral Court Murray,Chris
COM3310 Mainframe Computing COMPU Thursday 14:00 16:00 4-12 HI-G25 Hicks Building Clayton,Richard
COM3310 Mainframe Computing LECT Thursday 13:00 14:00 4-12 HI-LTD Hicks Building Clayton,Richard
COM3330 Critical Evaluation of Industrial Opinion and Business Strategy LECT Friday 11:00 12:00 5, 7, 9, 11 BROAD-LT09 Broad Lane Block Cowling,Tony
COM3330 Critical Evaluation of Industrial Opinion and Business Strategy LECT Tuesday 16:00 17:00 20-26, 30-34 BROAD-LT11 Broad Lane Block Hain,Thomas
COM3330 Critical Evaluation of Industrial Opinion and Business Strategy LECT Tuesday 16:00 18:00 20-34 BROAD-LT10 Broad Lane Block  
COM3420 Software Hut COMPU Monday 11:00 13:00 21-23 Comp1-201 Diamond Cowling,Tony
COM3420 Software Hut COMPU Monday 12:00 13:00 20 Comp1-201 Diamond  
COM3420 Software Hut COMPU Tuesday 11:00 13:00 20-26, 30-34 Comp1-201 Diamond Cowling,Tony
COM3420 Software Hut COMPU Friday 14:00 17:00 20-26, 30-34 NC_PC North Campus Cowling,Tony
COM3420 Software Hut LECT Monday 11:00 12:00 20 SU-AUD Students' Union Cowling,Tony
COM3420 Software Hut LECT Monday 11:00 12:00 24-25 SU-AUD Students' Union Cowling,Tony
COM3500 Individual Research Project LECT Wednesday 13:00 15:00 4 DIA-LT02 Diamond Bogdanov,Kirill
COM3501 Computer Security and Forensics COMPU Monday 13:00 15:00 20-26, 30-32, 34 Comp3-207 Diamond Brucker,Achim
COM3501 Computer Security and Forensics LECT Thursday 17:00 18:00 20-26, 30-34 DIA-LT06 Diamond Brucker,Achim
COM3501 Computer Security and Forensics LECT Tuesday 11:00 13:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block Brucker,Achim
COM3502 Speech Processing COMPU Monday 13:00 14:00 7 ADB-A04 Alfred Denny Building Moore,Roger
COM3502 Speech Processing COMPU Monday 13:00 14:00 4-6, 8-12 Comp3-207 Diamond Moore,Roger
COM3502 Speech Processing LECT Thursday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Moore,Roger
COM3502 Speech Processing LECT Tuesday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Moore,Roger
COM3503 3D Computer Graphics LECT Monday 11:00 12:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Maddock,Steve
COM3503 3D Computer Graphics COMPU Monday 15:00 17:00 4-12 Comp4-206 Diamond Maddock,Steve
COM3503 3D Computer Graphics COMPU Monday 15:00 17:00 4-12 DIA-309 Diamond Maddock,Steve
COM3503 3D Computer Graphics LECT Thursday 12:00 13:00 4-12 DIA-LT02 Diamond Maddock,Steve
COM3504 The Intelligent Web COMPU Friday 17:00 18:00 20-26, 30-34 Comp3-207 Diamond Ciravegna,Fabio
COM3504 The Intelligent Web LECT Friday 11:00 13:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block Ciravegna,Fabio
COM3505 The Internet of Things COMPU Tuesday 10:00 12:00 6, 11 ADB-A04 Alfred Denny Building Cunningham,Hamish
COM3505 The Internet of Things PRAC Friday 09:00 11:00 10 DIA-202 Diamond Cunningham,Hamish
COM3505 The Internet of Things LECT Monday 12:00 13:00 4-12 DIA-LT06 Diamond Cunningham,Hamish
COM3505 The Internet of Things PRAC Monday 09:00 11:00 4 DIA-202 Diamond Cunningham,Hamish
COM3505 The Internet of Things PRAC Thursday 09:00 11:00 8 DIA-101 Diamond Mylon,Peter
COM3505 The Internet of Things DROPIN Wednesday 13:00 14:00 5-6 DIA-202 Diamond Cunningham,Hamish
COM3505 The Internet of Things COMPU Tuesday 10:00 12:00 4-5, 7, 9, 12 NC_PC North Campus Cunningham,Hamish
COM3517 Web Technologies COMPU Friday 16:00 17:00 20-26, 30-34 Comp1-201 Diamond  
COM3517 Web Technologies LECT Thursday 11:00 13:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block  
COM3550 Undergraduate Ambassadors Scheme in Computer Science TUT Friday 15:00 16:00 20-26, 30-34 9MS-G14 9 Mappin Street Brown,Guy
COM3550 Undergraduate Ambassadors Scheme in Computer Science TUT Friday 15:00 16:00 6, 8, 10 RC-G22 Regent Court Brown,Guy
COM3610 Dissertation Project LECT Wednesday 13:00 15:00 4 DIA-LT02 Diamond Bogdanov,Kirill
COM364 Logic and Computation TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 AT-LT08 Arts Tower  
COM364 Logic and Computation SEM Friday 11:00 12:00 20-26, 28-34 DB-LT01 Dainton Building  
COM364 Logic and Computation LECT Monday 16:00 18:00 20-26, 30-32, 34 DB-LT01 Dainton Building Struth,Georg
COM364 Logic and Computation TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 28-34 HI-F41 Hicks Building  
COM364 Logic and Computation TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 28-34 HI-F20 Hicks Building  
COM364 Logic and Computation TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 28-34 HI-F24 Hicks Building  
COM364 Logic and Computation TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 28-34 HI-LT04 Hicks Building  
COM364 Logic and Computation TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 28-34 JB-117 Jessop Building  
COM364 Logic and Computation TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 28-34 JB-215 Jessop Building  
COM364 Logic and Computation TUT Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 JB-116 Jessop Building Struth,Georg
COM364 Logic and Computation TUT Friday 11:00 12:00 20-26, 30-34 JB-117 Jessop Building Struth,Georg
COM4115 Text Processing LECT Wednesday 11:00 12:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Stevenson,Mark
COM4115 Text Processing COMPU Thursday 09:00 10:00 4-12 Comp1-201 Diamond Gaizauskas,Rob
COM4115 Text Processing LECT Tuesday 15:00 16:00 4-12 DIA-LT05 Diamond Gaizauskas,Rob
COM4501 Computer Security and Forensics COMPU Monday 13:00 15:00 20-26, 30-32, 34 Comp3-207 Diamond Brucker,Achim
COM4501 Computer Security and Forensics LECT Thursday 17:00 18:00 20-26, 30-34 DIA-LT06 Diamond Brucker,Achim
COM4501 Computer Security and Forensics LECT Tuesday 11:00 13:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block Brucker,Achim
COM4502 Speech Processing COMPU Monday 13:00 14:00 7 ADB-A04 Alfred Denny Building Moore,Roger
COM4502 Speech Processing COMPU Monday 13:00 14:00 4-6, 8-12 Comp3-207 Diamond Moore,Roger
COM4502 Speech Processing LECT Thursday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Moore,Roger
COM4502 Speech Processing LECT Tuesday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Moore,Roger
COM4503 3D Computer Graphics LECT Monday 11:00 12:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Maddock,Steve
COM4503 3D Computer Graphics COMPU Friday 14:00 16:00 4-12 Comp4-206 Diamond Maddock,Steve
COM4503 3D Computer Graphics COMPU Friday 14:00 16:00 4-12 DIA-309 Diamond Maddock,Steve
COM4503 3D Computer Graphics LECT Thursday 12:00 13:00 4-12 DIA-LT02 Diamond Maddock,Steve
COM4506 Testing and verification in safety-critical systems COMPU Friday 13:00 14:00 4-9 Comp1-201 Diamond Bogdanov,Kirill
COM4506 Testing and verification in safety-critical systems LECT Thursday 13:00 14:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Bogdanov,Kirill
COM4506 Testing and verification in safety-critical systems COMPU Wednesday 13:00 14:00 4-12 Comp3-207 Diamond Bogdanov,Kirill
COM4506 Testing and verification in safety-critical systems COMPU Friday 13:00 14:00 10-12 NC_PC North Campus Bogdanov,Kirill
COM4506 Testing and verification in safety-critical systems LECT Wednesday 09:00 10:00 4-12 SB-LT02 Sir Henry Stephenson Building Bogdanov,Kirill
COM4507 Software and Hardware Verification LECT Thursday 11:00 13:00 20-26, 30-34 BROAD-LT07 Broad Lane Block Struth,Georg
COM4507 Software and Hardware Verification LECT Friday 13:00 14:00 20-26, 30-34 HB-LT20 Hadfield Building Struth,Georg
COM4509 Machine Learning and Adaptive Intelligence COMPU Tuesday 11:00 13:00 8-9 ADB-A04 Alfred Denny Building Gotoh,Yoshi
COM4509 Machine Learning and Adaptive Intelligence LECT Monday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT07 Diamond Gotoh,Yoshi
COM4509 Machine Learning and Adaptive Intelligence COMPU Tuesday 11:00 13:00 4-7, 11-12 Comp1-201 Diamond Gotoh,Yoshi
COM4510 Software development for mobile devices LECT Thursday 10:00 11:00 4-12 HI-LT06 Hicks Building Ciravegna,Fabio
COM4510 Software development for mobile devices LECT Thursday 11:00 12:00 4-12 HI-LT06 Hicks Building Ciravegna,Fabio
COM4510 Software development for mobile devices COMPU Thursday 14:00 16:00 4-9 RC-G12d Regent Court Lanfranchi,Vitaveska
COM4511 Speech Technology LECT Monday 12:00 14:00 20-26, 30-32, 34 BROAD-LT08 Broad Lane Block Hain,Thomas
COM4511 Speech Technology LECT Tuesday 17:00 18:00 20-26, 30-34 BROAD-LT11 Broad Lane Block Hain,Thomas
COM4511 Speech Technology COMPU Monday 14:00 15:00 20-26, 30-32, 34 Comp4-206 Diamond Hain,Thomas
COM4511 Speech Technology LECT Wednesday 09:00 10:00 20-26, 30-34 HB-LT20 Hadfield Building Hain,Thomas
COM4513 Natural Language Processing COMPU Thursday 11:00 12:00 20-26, 30-34 BROAD-F110 Broad Lane Block Vlachos,Andreas
COM4513 Natural Language Processing COMPU Friday 16:00 17:00 20-26, 30-34 Comp3-207 Diamond Vlachos,Andreas
COM4513 Natural Language Processing LECT Friday 14:00 15:00 20-26, 30-34 DIA-LT08 Diamond Vlachos,Andreas
COM4513 Natural Language Processing LECT Thursday 14:00 15:00 30 DIA-LT05 Diamond Vlachos,Andreas
COM4513 Natural Language Processing LECT Thursday 14:00 15:00 20-26, 31-34 HI-LT02 Hicks Building Vlachos,Andreas
COM4515 Network Performance Analysis LECT Monday 09:00 11:00 20-26, 30-32, 34 HI-LTB Hicks Building Winkler,Joab
COM4515 Network Performance Analysis LECT Tuesday 15:00 17:00 20-26, 30-34 PLB-LT02 Pam Liversidge Building Winkler,Joab
COM4519 Cloud Computing LECT Thursday 09:00 10:00 20-26, 30-34 HB-LT22 Hadfield Building Sharkey,Amanda
COM4519 Cloud Computing LECT Thursday 13:00 14:00 20-26, 30-34 HI-LT07 Hicks Building Sharkey,Amanda
COM4519 Cloud Computing COMPU Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 NC_PC North Campus Sharkey,Amanda
COM4520 Darwin Project COMPU Friday 10:00 12:00 20-26, 30-34 BROAD-F110 Broad Lane Block Derrick,John
COM4520 Darwin Project TUT Tuesday 09:00 11:00 4-12 BROAD-LT09 Broad Lane Block Derrick,John
COM4521 Parallel Computing with Graphical Processing Units (GPUs) LECT Monday 15:00 17:00 20-26, 30-32, 34 HI-LTE Hicks Building  
COM4521 Parallel Computing with Graphical Processing Units (GPUs) COMPU Tuesday 09:00 11:00 20-26, 30-34 IC-302 Information Commons  
COM4525 Genesys COMPU Thursday 15:00 17:00 25-26, 30 BA-ALG04 Bartolome House  
COM4525 Genesys CLASS Friday 11:00 13:00 4-12 CC-C11 Cathedral Court Murray,Chris
COM4525 Genesys COMPU Monday 14:00 16:00 4-12 CC-C11 Cathedral Court Murray,Chris
COM4525 Genesys CLASS Tuesday 13:00 13:40 6-7, 9 DIA-WR2 Diamond Bogdanov,Kirill
COM4525 Genesys CLASS Tuesday 13:40 14:20 6-7, 9 DIA-WR2 Diamond Bogdanov,Kirill
COM4525 Genesys CLASS Tuesday 14:20 15:00 6-7, 9 DIA-WR2 Diamond Bogdanov,Kirill
COM4525 Genesys COMPU Wednesday 12:00 13:00 25 Comp3-207 Diamond  
COM4525 Genesys COMPU Wednesday 12:00 14:00 26 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM4525 Genesys COMPU Wednesday 12:00 14:00 32-33 Comp3-207 Diamond  
COM4525 Genesys COMPU Wednesday 13:00 14:00 25 Comp1-201 Diamond McMinn,Phil
COM4525 Genesys COMPU Thursday 15:00 17:00 31, 33-34 GB-B04 Geography Building  
COM4525 Genesys COMPU Thursday 15:00 17:00 20-24 PC-C28 Portobello Centre  
COM4525 Genesys COMPU Tuesday 13:00 15:00 20-26, 30-34 PC-C28 Portobello Centre  
COM6009 Modelling and Simulation of Natural Systems LECT Monday 11:00 12:00 20-26, 30-32, 34 DIA-LT09 Diamond Vasilaki,Eleni
COM6009 Modelling and Simulation of Natural Systems COMPU Tuesday 13:00 14:00 20-26, 30-34 Comp2-208 Diamond  
COM6009 Modelling and Simulation of Natural Systems CLASS Tuesday 14:00 15:00 20-26, 30-34 HB-LT20 Hadfield Building  
COM6011 Maxi Project CLASS Wednesday 14:00 16:00 4-12 9MS-122 9 Mappin Street Stovin,John
COM6011 Maxi Project COMPU Wednesday 14:00 16:00 20-26, 30-34 PC-C28 Portobello Centre  
COM6012 Scalable Machine Learning COMPU Wednesday 09:00 10:00 20-26, 30-34 BROAD-F110 Broad Lane Block  
COM6012 Scalable Machine Learning LECSEM Tuesday 13:00 14:00 20-26, 30-34 DIA-LT09 Diamond  
COM6012 Scalable Machine Learning COMPU Thursday 11:00 12:00 20-26, 30-34 HB-E61 Hadfield Building  
COM6062 Network and Internetwork Architectures TUT Friday 13:00 14:00 4-8, 10-11 DIA-WR3 Diamond Gotoh,Yoshi
COM6062 Network and Internetwork Architectures LECT Friday 10:00 11:00 4-12 HB-LT21 Hadfield Building Gotoh,Yoshi
COM6062 Network and Internetwork Architectures LECT Thursday 09:00 10:00 4-12 HB-LT20 Hadfield Building Gotoh,Yoshi
COM6062 Network and Internetwork Architectures TUT Friday 13:00 14:00 9, 12 PC-C02 Portobello Centre Gotoh,Yoshi
COM6063 Network and Internetwork Architectures TUT Friday 13:00 14:00 4-8, 10-11 DIA-WR3 Diamond Gotoh,Yoshi
COM6063 Network and Internetwork Architectures LECT Friday 10:00 11:00 4-12 HB-LT21 Hadfield Building Gotoh,Yoshi
COM6063 Network and Internetwork Architectures LECT Thursday 09:00 10:00 4-12 HB-LT20 Hadfield Building Gotoh,Yoshi
COM6063 Network and Internetwork Architectures TUT Friday 13:00 14:00 9, 12 PC-C02 Portobello Centre Gotoh,Yoshi
COM6102 Advanced Java Programming COMPU Wednesday 12:00 14:00 20-26, 30-34 BROAD-F110 Broad Lane Block  
COM6102 Advanced Java Programming LECT Monday 10:00 12:00 19 PLB-LT01 Pam Liversidge Building  
COM6102 Advanced Java Programming LECT Tuesday 10:00 12:00 19 PLB-LT01 Pam Liversidge Building  
COM6102 Advanced Java Programming COMPU Thursday 10:00 13:00 19 PC-C28 Portobello Centre  
COM6102 Advanced Java Programming COMPU Wednesday 10:00 13:00 19 PC-C28 Portobello Centre  
COM6102 Advanced Java Programming COMPU Wednesday 16:00 18:00 20-26, 30-34 PC-C28 Portobello Centre  
COM6115 Text Processing LECT Wednesday 11:00 12:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Stevenson,Mark
COM6115 Text Processing COMPU Thursday 09:00 10:00 4-12 Comp1-201 Diamond Gaizauskas,Rob
COM6115 Text Processing LECT Tuesday 15:00 16:00 4-12 DIA-LT05 Diamond Gaizauskas,Rob
COM6116 Theory of Distributed Systems LECT Thursday 15:00 17:00 20-26, 30-34 DIA-LT03 Diamond  
COM6116 Theory of Distributed Systems COMPU Friday 10:00 11:00 20-26, 30-34 NC_PC North Campus  
COM6222 Human Centred Systems Design LECT Thursday 13:00 15:00 4-12 DIA-LT04 Diamond Simons,Anthony
COM6222 Human Centred Systems Design LECT Tuesday 14:00 16:00 4-12 SG_CHURCH St Georges Church Christensen,Heidi
COM6301 Robotics Project and Dissertation TUT Thursday 15:00 17:00 5, 7 38MS-G11 38 Mappin Street Zhao,Shiyu
COM6301 Robotics Project and Dissertation TUT Wednesday 11:00 13:00 12 38MS-106 38 Mappin Street Zhao,Shiyu
COM6301 Robotics Project and Dissertation TUT Thursday 15:00 17:00 9-10 PLB-D05 Pam Liversidge Building Zhao,Shiyu
COM6301 Robotics Project and Dissertation TUT Thursday 15:00 17:00 9-10 PLB-D06 Pam Liversidge Building  
COM6301 Robotics Project and Dissertation TUT Thursday 15:00 17:00 9-10 PLB-D07 Pam Liversidge Building  
COM6471 Foundations of Object Oriented Programming LECT Wednesday 09:00 10:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Taylor,Ramsay
COM6471 Foundations of Object Oriented Programming COMPU Wednesday 12:00 14:00 4-12 Comp2-208 Diamond Taylor,Ramsay
COM6501 Computer Security and Forensics COMPU Monday 13:00 15:00 20-26, 30-32, 34 Comp3-207 Diamond Brucker,Achim
COM6501 Computer Security and Forensics LECT Thursday 17:00 18:00 20-26, 30-34 DIA-LT06 Diamond Brucker,Achim
COM6501 Computer Security and Forensics LECT Tuesday 11:00 13:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block Brucker,Achim
COM6502 Speech Processing COMPU Monday 13:00 14:00 7 ADB-A04 Alfred Denny Building Moore,Roger
COM6502 Speech Processing COMPU Monday 13:00 14:00 4-6, 8-12 Comp3-207 Diamond Moore,Roger
COM6502 Speech Processing LECT Thursday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Moore,Roger
COM6502 Speech Processing LECT Tuesday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Moore,Roger
COM6503 3D Computer Graphics LECT Monday 11:00 12:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Maddock,Steve
COM6503 3D Computer Graphics COMPU Friday 14:00 16:00 4-12 Comp4-206 Diamond Maddock,Steve
COM6503 3D Computer Graphics COMPU Friday 14:00 16:00 4-12 DIA-309 Diamond Maddock,Steve
COM6503 3D Computer Graphics LECT Thursday 12:00 13:00 4-12 DIA-LT02 Diamond Maddock,Steve
COM6504 The Intelligent Web COMPU Friday 17:00 18:00 20-26, 30-34 Comp3-207 Diamond Ciravegna,Fabio
COM6504 The Intelligent Web LECT Friday 11:00 13:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block Ciravegna,Fabio
COM6506 Testing and Verification in Safety-Critical Systems COMPU Friday 13:00 14:00 4-9 Comp1-201 Diamond Bogdanov,Kirill
COM6506 Testing and Verification in Safety-Critical Systems LECT Thursday 13:00 14:00 4-12 DIA-LT09 Diamond Bogdanov,Kirill
COM6506 Testing and Verification in Safety-Critical Systems COMPU Wednesday 13:00 14:00 4-12 Comp3-207 Diamond Bogdanov,Kirill
COM6506 Testing and Verification in Safety-Critical Systems COMPU Friday 13:00 14:00 10-12 NC_PC North Campus Bogdanov,Kirill
COM6506 Testing and Verification in Safety-Critical Systems LECT Wednesday 09:00 10:00 4-12 SB-LT02 Sir Henry Stephenson Building Bogdanov,Kirill
COM6507 Software and Hardware Verification LECT Thursday 11:00 13:00 20-26, 30-34 BROAD-LT07 Broad Lane Block Struth,Georg
COM6507 Software and Hardware Verification LECT Friday 13:00 14:00 20-26, 30-34 HB-LT20 Hadfield Building Struth,Georg
COM6509 Machine Learning and Adaptive Intelligence COMPU Tuesday 11:00 13:00 8-9 ADB-A04 Alfred Denny Building Gotoh,Yoshi
COM6509 Machine Learning and Adaptive Intelligence LECT Monday 16:00 17:00 4-12 DIA-LT07 Diamond Gotoh,Yoshi
COM6509 Machine Learning and Adaptive Intelligence COMPU Tuesday 11:00 13:00 4-7, 11-12 Comp1-201 Diamond Gotoh,Yoshi
COM6510 Software development for mobile devices LECT Thursday 10:00 11:00 4-12 HI-LT06 Hicks Building Ciravegna,Fabio
COM6510 Software development for mobile devices LECT Thursday 11:00 12:00 4-12 HI-LT06 Hicks Building Ciravegna,Fabio
COM6510 Software development for mobile devices COMPU Thursday 14:00 16:00 4-9 RC-G12d Regent Court Lanfranchi,Vitaveska
COM6511 Speech Technology LECT Monday 12:00 14:00 20-26, 30-32, 34 BROAD-LT08 Broad Lane Block Hain,Thomas
COM6511 Speech Technology LECT Tuesday 17:00 18:00 20-26, 30-34 BROAD-LT11 Broad Lane Block Hain,Thomas
COM6511 Speech Technology COMPU Monday 14:00 15:00 20-26, 30-32, 34 Comp4-206 Diamond Hain,Thomas
COM6511 Speech Technology LECT Wednesday 09:00 10:00 20-26, 30-34 HB-LT20 Hadfield Building Hain,Thomas
COM6513 Natural Language Processing COMPU Thursday 11:00 12:00 20-26, 30-34 BROAD-F110 Broad Lane Block Vlachos,Andreas
COM6513 Natural Language Processing COMPU Friday 16:00 17:00 20-26, 30-34 Comp3-207 Diamond Vlachos,Andreas
COM6513 Natural Language Processing LECT Friday 14:00 15:00 20-26, 30-34 DIA-LT08 Diamond Vlachos,Andreas
COM6513 Natural Language Processing LECT Thursday 14:00 15:00 30 DIA-LT05 Diamond Vlachos,Andreas
COM6513 Natural Language Processing LECT Thursday 14:00 15:00 20-26, 31-34 HI-LT02 Hicks Building Vlachos,Andreas
COM6515 Network Performance Analysis LECT Monday 09:00 11:00 20-26, 30-32, 34 HI-LTB Hicks Building Winkler,Joab
COM6515 Network Performance Analysis LECT Tuesday 15:00 17:00 20-26, 30-34 PLB-LT02 Pam Liversidge Building Winkler,Joab
COM6516 Object Oriented Programming and Software Design LECT Wednesday 10:00 11:00 4-12 BROAD-LT07 Broad Lane Block Funk,Adam
COM6516 Object Oriented Programming and Software Design COMPU Monday 09:00 11:00 4-12 Comp2-208 Diamond Funk,Adam
COM6517 Web Technologies COMPU Friday 16:00 17:00 20-26, 30-34 Comp1-201 Diamond  
COM6517 Web Technologies LECT Thursday 11:00 13:00 20-26, 30-34 LT14 Mappin - Mining Block  
COM6519 Cloud Computing LECT Thursday 09:00 10:00 20-26, 30-34 HB-LT22 Hadfield Building Sharkey,Amanda
COM6519 Cloud Computing LECT Thursday 13:00 14:00 20-26, 30-34 HI-LT07 Hicks Building Sharkey,Amanda
COM6519 Cloud Computing COMPU Friday 09:00 10:00 20-26, 30-34 NC_PC North Campus Sharkey,Amanda
COM6520 Darwin Project COMPU Friday 10:00 12:00 20-26, 30-34 BROAD-F110 Broad Lane Block Derrick,John
COM6520 Darwin Project TUT Tuesday 09:00 11:00 4-12 BROAD-LT09 Broad Lane Block Derrick,John
COM6521 Parallel Computing with Graphical Processing Units (GPUs) LECT Monday 15:00 17:00 20-26, 30-32, 34 HI-LTE Hicks Building  
COM6521 Parallel Computing with Graphical Processing Units (GPUs) COMPU Tuesday 09:00 11:00 20-26, 30-34 IC-302 Information Commons  
COM6534 Introduction to Genesys COMPU Friday 14:00 16:00 4-12 CC-C11 Cathedral Court Murray,Chris
COM6534 Introduction to Genesys COMPU Tuesday 13:00 15:00 4-12 CC-C11 Cathedral Court Murray,Chris
COM6535 Genesys 2 LECT Friday 15:00 17:00 20-26, 30-34 BROAD-LT11 Broad Lane Block  
COM6535 Genesys 2 COMPU Wednesday 10:00 12:00 20-26, 30-34 BROAD-F110 Broad Lane Block  
COM6650 Professional Issues LECT Thursday 15:00 17:00 4-12 HB-LT20 Hadfield Building Sharkey,Amanda
COM6655 Professional Issues LECT Thursday 15:00 17:00 4-12 HB-LT20 Hadfield Building Sharkey,Amanda
COM6905 Research Methods and Professional Issues LECT Wednesday 12:00 13:00 20-26, 30-34 BROAD-LT06 Broad Lane Block  
COM6911 Industrial Team Project TUT Tuesday 09:00 11:00 4-12 PLB-E06 Pam Liversidge Building Hain,Thomas

Directory of Modules for this department (Calendar Supplement II)

|

Western Bank, Sheffield, S10 2TN, UK